Dr. Gökşen ŞİMŞEK

Dr. Gökşen ŞİMŞEK

ACPC

Dr. Gökşen ŞİMŞEK

Transaksiyonel Analiz Programı Liderleri

Dokuz Eylül Üniversitesi İktisat bölümünü derece ile bitirdikten sonra Selçuk Üniversitesinde  Yüksek Lisansını İnsan Kaynakları Yönetimi üzerine , Doktorasını da  İşletme Anabilim Dalında Yönetim ve Organizasyon üzerine tamamlamıştır.

2000 yılında iş hayatına Kent Bank A.Ş.’ de Management Traniee olarak başlamış ardından Tekstilbank ve TEB’ da çalışmıştır. 2006- 2016 yılları arasında akademisyen olarak  çalıştıktan sonra üniversiteden ayrılmıştır. Akademisyenliği süresince Bankacılık ve Sigortacılık Program Sorumluluğu görevini yürütmüş, bölüm derslerine girmiştir. Eş zamanlı olarak Kariyer Yönetimi, Davranış Bilimleri derslerinin yansıra İşletme Bölümünde Yüksek Lisans dersi olarak Stres Yönetimi, Zaman Yönetimi, Örgütsel Davranış dersleri de vermiştir. On yıllık akademisyenlik hayatı boyunca gençlerle iç içe olunca; duygusal zekanın ve yapıcı iletişimin önemini  fark etmiştir. Üniversite- sektör işbirliğine önem vermiş ve sektör ihtiyacına göre bir eğitim programı hazırlayarak gençlerin yalnız akademik olarak değil yaşam amaçlarını sorgulayan,  farkındalığı yüksek  bireyler olarak yetişmelerine öncülük etmeye çalışmıştır. 

2017 yılında Adler International Learning Central Europe’ da profesyonel yaşam koçluğu eğitimini alarak ICF onaylı Koç olmaya hak kazanmıştır.  2018 yılında House of Human- Eğitim Koçluğunu ve Gordon Training International’ dan Parent Effectiveness Training eğitimini almış ve  Türkiye’nin 87 GTI eğitmeninden biri olmuştur. 2019 Haziran ayında Adler International Learning Central Europa’da  Practicum sürecini tamamlayarak  “ATC” ünvanını almıştır.

2017 yılında Koçluk’la tanışmasının ardından kendi hayatında dönüşmek ve geliştirmek istediği pek çok farkındalık yaşamış ve bu farkındalıkları danışanlarına da yaşatmanın keyfine varmıştır. Gerek  Akademisyenlik yıllarında gerekse günümüzde gönüllülük projelerinde yer alarak gençlerle çalışmakta, gençlerin yeni iş hayatına daha donanımlı atılabilmeleri için farkındalık kazandırmaya devam etmektedir. Bu süreçte gençlerin özgüveninin temelinde aile faktörünün rolünün önemi ile bir kez daha yüzleşmiştir. Gelişmiş , anlayışlı ve sabırlı bir toplum oluşturmak için iyi yetişmiş ve duygusal zekası yüksek gençlere ihtiyacımız olduğunu  ve bunun için aileleri bilinçlendirmenin önemini fark etmiştir.

İnsan içinden geçmediği bir yolu hayal edemez ve ettiremez inancına sahip olan şahıs;  gençlerin   değerlerini onurlandıracakları bir  hayatı yaşamaları için  kariyer koçluğu  ve ailelerin bağlı ama bağımsız çocuklar yetiştirebilmeleri için ebeveyn koçluğu yapmaktadır. Etkili Anne-Baba eğitimi, Yapıcı İletişim, Yeni kuşakları anlamak ve yönetmek gibi kişisel gelişim konularında eğitim faaliyetlerini sürdürmektedir. “Duygusal Zeka” konusundaki Doçentlik çalışmalarına devam etmektedir.

Gökşen, emaneti olan bir erkek çocuğuna hayat yolunda eşlik etmektedir.

Up